Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Opinia Nauczycieli przy ustalaniu oceny zachowania

Pytanie Użytkownika

Jak powinna wyglądać opinia Nauczycieli uczących Ucznia, która jest wymagana do ustalenia przez Wychowawcę śródrocznej i rocznej oceny zachowania?

Odpowiedź naszego eksperta 

Śródroczną i roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania ustala Wychowawca klasy po zasięgnięciu opinii:

  • Nauczycieli uczących daną klasę,
  • Uczniów danej klasy,
  • ocenianego Ucznia.

Akt prawny nie odwołuje się do sposobu pozyskania takiej opinii ani jej formy. Co za tym idzie – są one dowolne, ustalane przez szkołę. Mogą mieć charakter pisemny lub słowny.

Dla sprawności organizacyjnej dobrze jest ustalić standardową formę takich opinii funkcjonujących w szkole. Najlepiej uzgadniać ją w zespole Nauczycieli uczących dany oddział.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania  sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 83 poz. 562 ze zm.).

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.