Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Odpowiedzialność materialna za szkody w dokumentacji wycieczki

Pytanie Użytkownika

Czy w dokumentacji dotyczącej wycieczki szkolnej należy umieszczać punkt dotyczący odpowiedzialności materialnej za szkody wyrządzone przez Ucznia?

Odpowiedź naszego eksperta

Udział Uczniów niepełnoletnich w wycieczkach, z wyjątkiem przedmiotowych odbywających się w ramach zajęć lekcyjnych i imprezach, wymaga zgody ich przedstawicieli ustawowych Ucznia (Rodziców lub prawnych Opiekunów).

Wycieczkę lub imprezę przygotowuje się pod względem programowym i organizacyjnym, a następnie informuje się uczestników o podjętych ustaleniach, a w szczególności o:

  • celu,
  • trasie,
  • harmonogramie,
  • regulaminie.

Program wycieczki lub imprezy organizowanej przez szkołę, listę uczestników, imię i nazwisko kierownika oraz liczbę opiekunów zawiera karta wycieczki lub imprezy, która zatwierdza Dyrektor szkoły.

Ww. wskazania zawarte w rozporządzeniu nie nakładają obowiązku na szkołę, aby w dokumentacji dotyczącej wycieczki szkolnej umieszczać informacje, która dotyczy odpowiedzialności materialnej za szkody wyrządzone przez Ucznia.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie MENiS z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki. (Dz. U. Nr 135, poz. 1516 ze zm.) – załącznikiem do tego rozporządzenia jest druk karty wycieczki (imprezy), §8 – §10.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.