Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Nieobecność Uczniów na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych

Pytanie Użytkownika

Co należy wpisać w temacie lekcji, jeżeli Uczniowie samowolnie na niej się nie stawią? Frekwencja jest zerowa, a w temacie: Uczniowie nie zgłosili się na zajęcia? Co w takim przypadku z realizacją podstawy programowej?

Odpowiedź naszego eksperta

Jeżeli 100 %  Uczniów było nieobecnych na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, to Nauczyciel tych zajęć ma obowiązek potwierdzić brak obecności Uczniów na tych zajęciach. W temacie zajęć napisać, że lekcja nie odbyła się z powodu nieobecności Uczniów.

Takie zdarzenie należy traktować jako incydentalne w szkole. Należy przypuszczać, że Uczniowie umówili się, co do nieobecności całej klasy na tych zajęciach. Dyrektor szkoły jest zobowiązany podjąć działania wychowawcze, które są przeciwdziałaniem takiemu zachowaniu Uczniów. Powinien rozpoznać przyczynę nieobecności Uczniów na tych właśnie zajęciach, powiadomić Rodziców, ukarać zgodnie z systemem kar obowiązujących w szkole itd. Choć zapewne znajdą się w klasie Uczniowie, którzy będą mieć usprawiedliwienie nieobecność na tych zajęciach…

Zaplanowana do realizacji na opuszczone przez Uczniów zajęcia podstawa programowa nie odbyła się. Należy mieć nadzieję, że do końca roku szkolnego Nauczyciel tych zajęć zrealizuje min. liczbę godzin w ciągu 32 tygodni na 36 tygodni możliwych w roku szkolnym.

Podstawa prawna: 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.