Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Nadanie pierwszego statutu szkole

Pytanie Użytkownika

Organ prowadzący od 1 września przekształca Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Czy organ prowadzący powinien nadać szkole nowy statut czy należy uchwałą Rady Pedagogicznej wprowadzić zmiany do statutu przekształcanej szkoły?

Odpowiedź naszego eksperta

Na podstawie art. 59 ust. 6 Ustawy o systemie oświaty przy przekształcaniu szkoły stosuje się te same przepisy, co przy zakładaniu szkoły. Organ prowadzący, zakładając szkołę, podpisuje akt założycielski oraz nadaje jej pierwszy statut. Nie można więc wprowadzić zmian do statutu przekształcanej szkoły uchwałą Rady Pedagogicznej – należy postępować tak, jak przy zakładaniu szkoły.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.