Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Monitorowanie realizacji podstawy programowej

Pytanie Użytkownika

Kto jest odpowiedzialny za monitorowanie realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego – Nauczyciel czy Dyrektor szkoły?

Odpowiedź naszego eksperta

Nauczyciel jest odpowiedzialny za realizację i monitorowanie podstawy programowej dla „swojego przedmiotu”.
Z kolei Dyrektor szkoły jest odpowiedzialny za uwzględnienie, a więc i za monitorowanie, całości podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkolnym zestawie programów nauczania.

 

Na podstawie: art. 22a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz. U.  z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.)
oraz
rozp. MEN z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. z dnia 22 lutego 2012 r. poz. 204)

 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.