Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Minimalna liczba godzin a kara dla Nauczyciela

Pytanie Użytkownika

Jaka kara grozi Nauczycielowi, który nie zrealizuje minimalnej liczby godzin ze swojego przedmiotu?

Odpowiedź naszego eksperta

MEN nie wskazało sankcji prawnej dla Nauczyciela, który nie zrealizuje minimalnej liczby godzin ze swojego przedmiotu w cyklu kształcenia, ale też zakłada, że każdy Nauczyciel w każdym typie szkoły zrealizuje te godziny. Jeśli Nauczyciel obejmie planowaniem dydaktycznym i monitorowaniem realizację minimalnej liczby godzin ze swojego przedmiotu, a Dyrektor wskaże w nadzorze pedagogicznym dla Nauczyciela ten sam zakres kontroli wewnętrznej, to minimalna liczba godzin każdego przedmiotu musi zostać zrealizowana.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.