Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Liczba rad pedagogicznych w szkole podstawowej po włączeniu gimnazjum

Pytanie Czytelnika

W szkole podstawowej, która będzie prowadziła klasy dotychczasowego gimnazjum, od 1 września 2017 r. będzie funkcjonowała jedna czy dwie rady pedagogiczne?

Odpowiedź naszego eksperta

Nauczyciele gimnazjum, które zostaje włączone do ośmioletniej szkoły podstawowej, z dniem 1 września 2017 r. stają się nauczycielami ośmioletniej szkoły podstawowej. Status nauczycieli dotychczasowego gimnazjum od 1 września 2017 r. został więc określony mocą nw. ustawy.

W ośmioletniej szkole podstawowej, która będzie prowadziła klasy dotychczasowego gimnazjum, będzie funkcjonowała jedna rada pedagogiczna jako organ szkoły.

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 60), art. 236 ust. 1.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.