Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Łączenie klas na zajęciach religii

Pytanie Czytelnika

Czy możliwe jest prowadzenie lekcji religii w łączonych klasach? Nadmieniam, że sytuacja dotyczy klas jednego poziomu.

Odpowiedź naszego eksperta

Szkoła ma obowiązek organizowania zajęć religii dla grupy nie mniejszej niż 7 uczniów danego oddziału. Dla mniejszej liczby uczniów w oddziale danej klasy zajęcia religii powinny być organizowane w grupie międzyoddziałowej lub międzyklasowej.

Prowadzenia zajęć religii w grupach międzyoddziałowych (grupa uczniów różnych oddziałów tego samego poziomu klas) lub w grupach międzyklasowych (grupa uczniów różnych poziomów klas) jest możliwe pod warunkiem, że liczba uczniów, którzy uczą się danej religii w oddziale lub klasie, jest mniejsza od 7.

Podstawa prawna: §2 ust. 1 Rozporządzenia MEN z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 36, poz. 155 ze zm.).

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.