Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Kwalifikacje do zajmowania stanowiska Nauczyciela-pedagoga

Pytanie Użytkownika

Nauczyciel ukończył studia wyższe magisterskie, kierunek studiów: pedagogika, specjalność: opiekuńczo-wychowawcza. Czy może być zatrudniony jako pedagog szkolny?

Odpowiedź naszego eksperta

Kwalifikacje do zajmowania stanowiska Nauczyciela-pedagoga w odpowiednich typach szkół określa § 20 nw. rozporządzenia. Konieczne studia odwołują się do kierunku pedagogiki w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom w szkole.

Oceny kwalifikacji pod kątem potrzeb szkoły dokonuje Dyrektor szkoły, które powinny być zgodne zadaniami statutowymi szkoły. Kierunki uznawane za zgodne to:

  • pedagogika ogólna,
  • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza,
  • pedagogika szkolna,
  • pedagogika resocjalizacyjna.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli mniemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. Nr 50 ; poz. 400 ze zm.).

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.