Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Kontynuacja stażu przez nauczyciela w tej samej lub innej szkole

Pytanie Czytelnika

Nauczyciel w roku szkolnym 2018/19 rozpoczął staż w szkole, w której ma 12 h, a w roku 2019/20 ma zaplanowane 7 h. Ten sam nauczyciel w innej szkole ma zaplanowane na przyszły rok 14 h. Czy nauczyciel może kontynuować staż w tej szkole niż ta, w której go zaczynał?

Odpowiedź naszego eksperta

Realizacja stażu przez nauczyciela na kolejny stopień awansu zawodowego jest możliwa, jeśli nauczyciel jest zatrudniony w szkole w wymiarze co najmniej ½ obowiązkowego wymiaru zajęć. Kontynuacja stażu przez nauczyciela w szkole, w której jest planowane jego zatrudnienie w wymiarze 7 godzin jest niemożliwa, ponieważ jest to zatrudnienie poniżej ½ obowiązkowego wymiaru zajęć.

Nauczyciel może kontynuować staż w innej szkole, w której ma planowane zatrudnienie w wymiarze 14 godzin, czyli powyżej ½ obowiązkowego wymiaru zajęć, o ile:

  • nauczyciel otrzyma co najmniej dobrą ocenę pracy za część stażu realizowanego w szkole, w której ten staż rozpoczął,
  • podejmie zatrudnienie w kolejnej szkole nie później niż w okresie 3 miesięcy od ustania poprzedniej umowy.

Podstawa prawna: art. 3 i art. 9f ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2018 r. poz. 967 ze zm.).

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.