Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Klasyfikacja śródroczna i roczna z zajęć edukacyjnych

Pytanie Użytkownika

Czy szkoła może ustalić, że Uczniowie otrzymują ocenę z zajęć artystycznych dopiero na koniec roku lub po zakończeniu cyklu 30 zajęć i nie otrzymują oceny semestralnej z tego przedmiotu?

Odpowiedź naszego eksperta

Klasyfikacja śródroczna polega na okresowym podsumowaniu osiągnięć edukacyjnych Ucznia z zajęć edukacyjnych, określonych w szkolnym planie nauczania i zachowania ucznia oraz ustaleniu – według skali określonej w statucie szkoły – śródrocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i śródrocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania. Klasyfikację śródroczną Uczniów przeprowadza się co najmniej raz w ciągu roku szkolnego, w terminach określonych w statucie szkoły.

Minimalny wymiar godzin zajęć artystycznych (przedmiot uzupełniający) wynosi 30 h. Podobnie jest w przypadku innych przedmiotów realizowanych w zakresie podstawowym – np. geografii, biologii czy chemii. Liczba ta jest przeznaczona do realizacji w ciągu niemniej niż 30 tygodni danego roku szkolnego (mogą być np. 32 lub 34 tygodnie).

Zgodnie z przepisami każdy realizowany w ciągu roku szkolnego przedmiot musi być objęty klasyfikacją śródroczną i oczywiście klasyfikacją roczną. Klasyfikacja śródroczna Uczniów polega na okresowym podsumowaniu ich osiągnięć edukacyjnych zgodnie ze skalą określoną w statucie szkoły. Najczęściej szkoły przyjmują tę samą skalę ocen co przy klasyfikacji rocznej.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.