Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Informowanie Rodziców o karze dla Nauczyciela

Pytanie Użytkownika

Czy muszę udzielić informacji Rodzicowi dotyczącej tego, jakie konsekwencje poniósł Nauczyciel np. za spóźnienie się na dyżur?

Odpowiedź naszego eksperta

Rodzic Ucznia nie jest uprawniony do odbierania informacji na temat konsekwencji, które ponosi Nauczyciel w zakresie odpowiedzialności za niewykonanie swoich obowiązków wynikających ze stosunku pracy.

Jeśli Nauczyciel nie wypełnia swoich podstawowych obowiązków (do takich należy pełnienie dyżuru w czasie przerwy) to tylko pracodawca – Dyrektor szkoły jest uprawniony do ukarania Nauczyciela. Ale tego faktu nie wolno Dyrektorowi podawać do publicznej wiadomości, a tym byłoby informowanie Rodziców o zastosowanej karze.

Za uchybienie przeciwko porządkowi pracy, w rozumieniu art. 108 Kodeksu pracy, wymierza się Nauczycielom kary porządkowe zgodnie z Kodeksem pracy (kara upomnienia, kara nagany). Za uchybienie godności zawodu Nauczyciela lub nierzetelnemu wykonywaniu swoich obowiązków Nauczyciele podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.