Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Grupa międzyszkolna na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych wychowania fizycznego

Pytanie Czytelnika

Czy jest możliwe utworzenie grupy międzyszkolnej z przedmiotu wychowanie fizyczne (technikum i branżowa szkoła I stopnia)? Od 1 września pojawia się szkoła branżowa z nowymi podstawami kształcenia ogólnego, a technikum funkcjonuje na dotychczasowych podstawach.

Odpowiedź naszego eksperta

Utworzenie grupy międzyszkolnej na obowiązkowych zajęciach wychowania fizycznego jest możliwe pod warunkiem, że branżowa szkoła I stopnia i technikum są szkołami tego samego zespołu szkół.

Przepisy dotyczące podziału na grupy w klasach dotychczasowych szkół nie uległy zmianie. Nowe rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania nie zmieniło tej regulacji – dodatkowo rozszerzyło ją o branżową szkołę I stopnia od roku 2017/18 dla uczniów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.