Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Formy usprawiedliwiania nieobecności Ucznia

Pytanie Użytkownika

Czy Rodzice mogą usprawiedliwić dziecku nieobecne dni w szkole drogą telefoniczną?

Odpowiedź naszego eksperta

Uwagę zwraca fakt, że statut szkoły określa obowiązki Ucznia. Między innymi w statucie muszą zostać uwzględnione obowiązki Ucznia w zakresie usprawiedliwiania, w określonym terminie i formie, nieobecności na zajęciach edukacyjnych.

To Rada Pedagogiczna szkoły została zobowiązana do określenia terminu i formy usprawiedliwiania nieobecności przez Ucznia. Jeśli Rada Pedagogiczna postanowi, że Rodzic może usprawiedliwiać nieobecne godziny/dni dziecku tylko za pomocą usprawiedliwienia na piśmie, to tak będzie ta forma funkcjonowała w szkole. Jeśli Rada Pedagogiczna postanowi, że Rodzic może usprawiedliwiać nieobecności drogą usprawiedliwienia pisemnego, telefonicznego, przez dziennik elektroniczny czy ustnie w bezpośrednim kontakcie z Wychowawcą lub Nauczycielem uczącym dziecko, to będą to formy obowiązujące w placówce.

Należy jedynie pamiętać, aby postanowienia przyjęte przez Radę Pedagogiczną, które są zawarte w statucie szkoły, były znane Uczniom oraz ich Rodzicom. Obowiązek informowania Rodziców oraz Uczniów o kryteriach oceniania zachowania na początku każdego roku szkolnego spoczywa na Wychowawcy klasy, a ocenianie zachowania Ucznia polega na rozpoznawaniu przez Wychowawcę klasy, Nauczycieli oraz Uczniów danej klasy stopnia respektowania przez Ucznia zasad współżycia społecznego i norm etycznych oraz obowiązków Ucznia określonych w statucie szkoły.

 

Podstawa prawna: 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.