Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Emeryt w arkuszu organizacji

Pytanie Użytkownika

Nauczyciel odchodzi na emeryturę 1.09.2016 r. Złożył pismo do Dyrektora informujące go o tym fakcie. Czy należy ująć tego Nauczyciela w arkuszu organizacyjnym na rok szkolny 2016/2017?

Odpowiedź naszego eksperta

Jeżeli Dyrektor dysponuje wnioskiem Nauczyciela o rozwiązanie stosunku pracy  na mocy porozumienia stron, to może nie ujmować Nauczyciela w arkuszu organizacyjnych na rok szkolny 2016/2017. Jednak w pierwszej kolejności powinien zapoznać się z wytycznymi ustalonymi przez dany organ prowadzący.

Jest to niezbędne z uwagi na okoliczność, że zatwierdzenie arkusza należy do kompetencji organu prowadzącego. Ponadto to przez ten organ są przekazywane środki na finansowanie szkoły. Każdy organ prowadzący może określić własne mniej lub bardziej szczegółowe zasady dotyczące założeń do opracowania arkuszy przez podległe im szkoły i zespoły szkół. Wytyczne mogą dotyczyć także zasad konsultowania odstępstw, które Dyrektor chciałby poczynić przy sporządzaniu arkusza od zasad i wytycznych organu prowadzącego.

Autor: Dariusz Skrzyński – prawnik, specjalista z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy i prawa autorskiego.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.