Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Dzień Edukacji Narodowej a nagrody dla Nauczycieli

Pytanie Użytkownika

Czy w Dniu Edukacji Narodowej Dyrektor placówki jest prawnie zobligowany do dyspozycji przekazania nagród pieniężnych dla Nauczycieli?

Odpowiedź naszego eksperta

Wynagrodzenie Nauczycieli składa się z:

  • wynagrodzenia zasadniczego,
  • dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za warunki pracy,
  • wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw,
  • nagród i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy, z wyłączeniem świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i dodatków socjalnych określonych w art. 54 (dodatek mieszkaniowy, dodatek „wiejski”).

Organ prowadzący szkołę określa dla Nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego w drodze regulaminu na dany rok kalendarzowy (tzw. regulamin płacowy) między innymi wysokość i warunki wypłacania nagród dla Nauczycieli.

Jeśli regulacje w ww. regulaminie przewidują jako warunek wypłacanie nagród pieniężnych (Nagroda Dyrektora, Wójta, Burmistrza, Prezydenta) z okazji DEN, to Dyrektor szkoły jest zobligowany do przyznania i wypłacenia Nagrody Dyrektora z tej okazji. Najczęściej w DEN Nauczyciel otrzymuje list gratulacyjny potwierdzający przyznanie nagrody.

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta nauczyciela (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 97 poz. 674 ze zm.), art. 30 ust. 1 i ust. 6 pkt 3.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

 

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.