Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Dyskredytacja dyrektora szkoły

Pytanie Czytelnika

Jakie ma narzędzia dyrektor szkoły, kiedy nauczyciel i pracownik administracji dyskredytują dyrektora w obecności innych pracowników. W jaki sposób upomnieć pracowników, na jaką podstawę prawną się powołać?

Odpowiedź naszego eksperta

Szkoła jest zakładem pracy, a dyrektor szkoły jako pracodawca może się odwołać do obowiązków pracowników w zakładzie pracy, które dotyczą przestrzegania w nim zasad współżycia społecznego. W rozmowie bezpośredniej lub na piśmie można ten fakt przypomnieć pracownikom, powołując się na art. 100 ustawy Kodeks pracy.

Przestrzeganie zasad współżycia społecznego jest niewątpliwie jednym z elementów porządku pracy. Nieprzestrzeganie przez pracownika porządku pracy na podstawie art. 108 ustawy Kodeks pracy może skutkować dla pracownika karą upomnienia lub karą nagany (tzw. kary porządkowe), które wymierza dyrektor szkoły. Kary te dotyczą również nauczycieli szkoły – zapis znajduje się w art. 75 ust. 2 ustawy Karta nauczyciela.

Ponadto staranne i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków oraz przestrzeganie porządku pracy jest jednym z kryteriów, które wpływają na ocenę pracy pracownika, w tym również nauczyciela.

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.