Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Dokumentacja nauczyciela współorganizującego kształcenie uczniów niepełnosprawnych

Pytanie Czytelnika

Od września zatrudniony w szkole jest nauczyciel wspomagający dla ucznia z autyzmem. Jak dokumentować pracę takiego nauczyciela. Czy wymagany jest dziennik takich zajęć?

Odpowiedź naszego eksperta

Każdy nauczyciel zatrudniony w szkole ma obowiązek wypełniać odpowiednią dokumentację przebiegu nauczania i dokumentować realizację swoich działań w odpowiednim dzienniku zajęć. Nauczyciel, który posiada kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej w celu współorganizowania kształcenia uczniów niepełnosprawnych z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na autyzm, powinien dokumentować swoje czynności w dzienniku, który jest wskazany dla pedagoga, psychologa, logopedy lub innych specjalistów zatrudnionych w szkole. Zawartość tego dziennika jako dokumentacji przebiegu nauczania wskazana jest w rozporządzeniu w sprawie dokumentacji przebiegu nauczania.

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły. 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.