Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Kalendarium

Sierpień 2014/2015

Poniżej przedstawiamy kalendarium na sierpień 2015 r. Znajduje się w nim zestawienie zadań Dyrektora szkoły z zakresu nadzoru pedagogicznego i organizacji procesu kształcenia na nadchodzący miesiąc.

  • przyjąć uchwałę Rady Pedagogicznej w sprawie opinii przed dopuszczeniem przez Dyrektora szkoły programów nauczana ogólnego do użytku w danej szkole, na podstawie propozycji zespołów Nauczycieli oraz w przypadku braku porozumienia w zespole Nauczycieli w sprawie przedstawienia propozycji podręczników lub materiałów edukacyjnych, ustalalić:
  1. zestaw podręczników lub materiałów edukacyjnych obowiązujący we wszystkich oddziałach danej klasy przez co najmniej trzy lata szkolne,
  2. materiały ćwiczeniowe obowiązujące w poszczególnych oddziałach w danym roku szkolnym;

po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców (uwaga: dla klas: IV szkoły podstawowej, kl. I gimnazjum i kl. szkoły ponadgimnazjalnej) – jeśli takiej uchwały Rada Pedagogiczna nie podjęła na zebraniu w czerwcu po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

  • Przeliczyć rok szkolny 2015/16 na tygodnie, ustalić różnicę liczby tygodni między realizacją minimalnej liczby godzin z danego przedmiotu, a rzeczywistą, która wynika z organizacji roku szkolnego; wypracować narzędzia, zmodyfikować dotychczasowe lub przyjąć dotychczasowe bez modyfikacji do planowania, monitorowania i rozliczania realizacji minimalnej liczby godzin z każdego przedmiotu przez Nauczycieli i Dyrektora w nadzorze pedagogicznym.
  • Zatwierdzić wyniki klasyfikacji i promocji uczniów po przeprowadzonych egzaminach poprawkowych i ewentualnych egzaminach klasyfikacyjnych.

 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.