Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Kalendarium

Luty 2018

Poniżej przedstawiamy Państwu kalendarium na luty 2018 r. Znajduje się w nim zestawienie zadań dyrektora szkoły z zakresu nadzoru pedagogicznego i organizacji procesu kształcenia na nadchodzący miesiąc.

Ze względu na fakt, że w szkołach występują różnice w czasie trwania I. półrocza wyraźnie określone w statucie każdej szkoły, wskazanie czynności do realizacji przez dyrektora w lutym jest zatem określone datami przez samego dyrektora w oparciu o statut szkoły i niektóre z nich mogą być realizowane w lutym, a niektóre w styczniu (w tym kalendarzu zostały przedstawione do realizacji w styczniu 2018 r.).

Do 28 lutego 2018 r.

Termin składania wniosków o nadanie orderów i odznaczeń państwowych. Wnioski dotyczące Medalu KEN należy przekazywać do 31 marca 2018 r. (informacja na stronach MEN).

Gimnazja

Do 16 lutego 2018 r.

Powołanie członków zespołu egzaminacyjnego oraz zastępcy przewodniczącego tego zespołu, zawarcie porozumień z dyrektorami innych szkół, których pracownicy wchodzą w skład zespołu egzaminacyjnego

Do 28 lutego 2018 r.

Poinformowanie uczniów oraz rodziców uczniów o warunkach przebiegu egzaminu gimnazjalnego

Szkoły ponadgimnazjalne

Do 7 lutego 2018 r.

Przejęcie od uczniów i absolwentów deklaracji ostatecznych. Przyjęcie brakującej dokumentacji uprawniającej do dostosowania warunków i form egzaminu maturalnego.

Do 10 lutego 2018 r.

Ustalenie sposobów dostosowania warunków i form egzaminu dla uczniów i absolwentów uprawnionych do dostosowań oraz poinformowanie ich o nich na piśmie

Do 14 lutego 2018 r.

  • Przyjęcie oświadczeń uczniów i absolwentów o korzystaniu albo nieskorzystaniu z przyznanych dostosowań.
  • Przekazanie do OKE w formie elektronicznej wykazu uczniów i absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego.
  • Złożenie zapotrzebowania na arkusze egzaminacyjne dla nauczycieli wspomagających zdających w czytaniu lub pisaniu.

Do 20 lutego 2018 r.

Poinformowanie OKE o braku możliwości powołania zespołu przedmiotowego do przeprowadzenia części ustnej egzaminu z języka obcego nowożytnego lub braku możliwości powołania zespołu nadzorującego.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.