Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Informacja dyrektora dla pracowników szkół podstawowych

Z dniem 1 września 2017 r. likwiduje się klasę I, a w latach następnych kolejne klasy dotychczasowego gimnazjum. Na rok szkolny 2017/18 nie przeprowadza się postępowania rekrutacyjnego do klasy I dotychczasowego gimnazjum. Dotychczasowe gimnazja z dniem 1 września 2017 r. mogą zostać włączone do ośmioletnich szkół podstawowych, branżowych szkół I stopnia, trzyletnich liceów ogólnokształcących i czteroletnich techników lub mogą zostać przekształcone w te typy szkół.

Z dniem 1 września 2017 r. nauczyciele oraz pracownicy niebędący nauczycielami zatrudnieni w dotychczasowej sześcioletniej szkole podstawowej stają nauczycielami i  pracownikami niebędącymi nauczycielami zatrudnionymi w ośmioletniej szkole podstawowej. Należy o tym fakcie poinformować ich na piśmie do dnia 15 maja 2017 r.

Czynności tej dokonuje:

  • dyrektor dotychczasowej sześcioletniej szkoły podstawowej,
  • dyrektor dotychczasowego gimnazjum włączonego do ośmioletniej szkoły podstawowej lub przekształconego w ośmioletnią szkołę podstawową,
  • dyrektor dotychczasowego zespołu szkół, w skład którego wchodzi dotychczasowa sześcioletnia szkoła podstawowa i dotychczasowe gimnazjum, przekształconego w ośmioletnią szkołę podstawową.

Tę samą czynność względem nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami wykonają dyrektorzy gimnazjów, które z dniem 1 września 2017 r. zostają włączone do trzyletniego liceum ogólnokształcącego lub czteroletniego technikum lub trzyletniej szkoły branżowej I stopnia, lub dyrektorzy gimnazjów, które zostały przekształcone w te typy szkół.

Ważny dla dyrektora szkoły  staje się fakt, że informacja dla nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami różnych typów szkół jest oparta o zapisy w różnych artykułach ustawy:

  • informacja dla nauczycieli zatrudnionych w dotychczasowej sześcioletniej szkole podstawowej –  na podstawie art. 234 nw. ustawy;
  • informacja dla nauczycieli zatrudnionych w dotychczasowym gimnazjum –  na podstawie art. 236 nw. ustawy;
  • informacja dla nauczycieli zatrudnionych w dotychczasowym zespole szkół, w skład którego wchodzi  dotychczasowa sześcioletnia szkołą podstawowa i dotychczasowe gimnazjum – na podstawie art. 249 nw. ustawy;
  • informacja dla nauczycieli zatrudnionych w dotychczasowym gimnazjum włączonego do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum lub branżowej szkoły I stopnia lub przekształconego w te typy szkół – na podstawie art. 239 nw. ustawy.

Propozycja pisemnej informacji do nauczyciela szkoły podstawowej i nauczyciela gimnazjum

przykład 1

przykład 2

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.