Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wyniki egzaminu maturalnego 2017

Egzamin maturalny 2017 został podsumowany przez CKE. Do egzaminu w maju i czerwcu przystąpiło 259 037 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, z czego 166 606 to absolwenci liceum ogólnokształcącego, a 92 431 technikum.

Łącznie egzamin maturalny zdało 84,5% wszystkich zdających. Świadectwo dojrzałości otrzymało 89% absolwentów liceum ogólnokształcącego i 76% absolwentów technikum.

Spośród wszystkich zdających egzaminu nie zaliczyło 15,5%. W tym 11% stanowili absolwenci liceum ogólnokształcącego i 24% – uczniowie technikum.

Na poziomie podstawowym egzamin obowiązkowy z języka polskiego zdało 98% uczniów (98 % w liceum ogólnokształcącym, 97% w technikum).

Stuprocentową zdawalnością zakończył się egzamin z języków mniejszości narodowych: białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego. Przystępowali do niego wyłącznie absolwenci liceum ogólnokształcącego.

86% uczniów zdało egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym (w liceum – 90% uczniów, a w technikum – 79%).

Spośród języków obcych nowożytnych najlepiej wypadł egzamin maturalny z języka hiszpańskiego, który na poziomie podstawowym zdało 99% osób przystępujących do egzaminu (99% w liceum i 89% w technikum).

98% zdających zaliczyło egzamin z języka francuskiego (99% w liceum i 76% w technikum) i języka włoskiego (98% w liceum i 94% w technikum). Pozytywny wynik z języka niemieckiego otrzymało 96% przystępujących do egzaminu (97% w liceum i 94% w technikum), a z języka angielskiego 95% zdających (96% w liceum i 92% w technikum). 93,5% osób zaliczyło egzamin maturalny z języka rosyjskiego (94% w liceum i 93% w technikum).

W sesji poprawkowej w sierpniu do egzaminu maturalnego przystąpiło 47 897 uczniów. Były to osoby, które przed wakacjami przystąpiły do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych i nie zaliczyły wyłącznie jednego egzaminu w części ustnej lub pisemnej. Tegoroczni absolwenci stanowili 71% (34 062) wszystkich zdających egzamin w sesji poprawkowej.


Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.