Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Ustawa o zmianie ustawy o systemie oświaty wchodzi w życie

Ustawa z dnia 21 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty wchodzi w życie jutro, tj. 22 marca 2014r.

Zgodnie z zapisami ustawy właściwe Ministerstwo będzie mogło zlecać opracowanie i wydanie podręczników lub ich części. Podręcznik opracowany i wydany na zlecenie ministra nie będzie podlegać procedurze dopuszczenia do użytku określonej w ustawie, a w szczególności w Rozporządzeniu w sprawie dopuszczenia do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników.

Ponadto nowelizacja wprowadza zmianę dotycząca daty podania do publicznej wiadomości zestawu podręczników, które będą obowiązywać od początku następnego roku szkolnego – dotąd Dyrektor miał podać taką listę do 15 czerwca. Teraz będzie mógł zrobić to w uznanym przez siebie terminie.

 

Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.