Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Uczniowie szkół zorganizowanych w podmiotach leczniczych – dotacja

MEN opublikował komunikat dotyczący dotacji celowej na wyposażenie w podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe. Zgodnie z nim dotacja przysługuje również Uczniom szkół zorganizowanych w podmiotach leczniczych.
Warunkiem otrzymania takiej dotacji jest:

  • w przypadku szkół prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego – przekazanie organowi prowadzącemu informacji niezbędnych dla ustalenia wysokości dotacji celowej, określonej w Załączniku nr 1 do Rozporządzenia MEN z dnia 7 lipca 2014 r.;
  • w przypadku szkół prowadzonych przez osobę prawną inną niż jednostka samorządu terytorialnego lub osobę fizyczną, oraz szkół niepublicznych – złożenie wniosku o udzielenie tej dotacji wraz z informacjami niezbędnymi dla ustalenia wysokości dotacji określonymi w Załączniku nr 1 do Rozporządzenia MEN z dnia 7 lipca 2014 r.

Liczba Uczniów klas I szkół podstawowych w podmiotach leczniczych wykazywana w ww. informacjach dla jednostek samorządu terytorialnego, w przypadku dotacji na rok 2014, nie powinna przekraczać średniej miesięcznej liczby Uczniów klas I szkół podstawowych w podmiotach leczniczych ustalonej według następującej zasady: suma średnich stanów miesięcznych od września 2013 r. do czerwca 2014 r. podzielona przez 10.

W przypadku szkół, które nie mogą wskazać liczby Uczniów wg. ww. metodologii (np. w przypadku szkół nowoutworzonych) należy podać planowaną średnią miesięczną liczbę Uczniów.

Informacje niezbędne dla ustalenia wysokości dotacji celowej oraz wnioski o dotacje na rok 2014 (w przypadku szkół prowadzonych przez osobę prawną inną niż jednostka samorządu terytorialnego oraz szkół niepublicznych) szkoły mogą przekazywać do jednostki samorządu terytorialnego do dnia 15 września 2014 r.

Podstawa prawna: Załączniku nr 1 do Rozporządzenia MEN z dnia 7 lipca 2014 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe.

Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.