Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Trwają konsultacje w sprawie nauczania programowania w szkole

Rada ds. Informatyzacji Edukacji – organ pomocniczy Ministra Edukacji Narodowej – ogłosiła otwarte konsultacje przygotowanego przez nią projektu zmian w podstawie programowej zajęć komputerowych w szkole podstawowej oraz informatyki w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej.

Głównym celem proponowanych zmian jest wprowadzenie powszechnego nauczania programowania do edukacji formalnej już od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do klasy maturalnej. Konsultacje stanowią finalny etap prac w ramach Rady ds. Informatyzacji Edukacji przed przedłożeniem projektu zmian do decyzji Ministra.

Wnioski, uwagi i propozycje można zgłaszać droga mailową do 31 października 2015 r.

Po zakończeniu konsultacji Rada ds. Informatyzacji Edukacji przedstawi raport z ich przeprowadzenia oraz finalną wersję projektu zmian w podstawie programowej zajęć komputerowych i informatyki.

Zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi zmianami:

 

Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.