Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Szybki i darmowy Internet w każdej szkole

27 października 2017 r. Sejm RP przyjął projekt ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Dzięki temu na terenach dotychczas wykluczonych cyfrowo powstanie najnowocześniejsza infrastruktura z dostępem do szybkiego Internetu. Za program odpowiada Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Obecnie tylko 10% szkół i placówek oświatowych w Polsce ma dostęp do Internetu o takich parametrach, które umożliwiają wykorzystywanie go do nauki i prowadzenia lekcji. Na ponad 30,5 tys. szkół i placówek oświatowych funkcjonujących w Polsce niewiele ponad 3 tys. posiada dostęp do Internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Nauka często odbywa się bez użycia nowoczesnych technologii. ¼ uczniów nawet na lekcjach informatyki nie korzysta z Internetu.

Ministerstwo Cyfryzacji w projekcie budowy OSE odpowiada za przygotowanie infrastruktury oraz dostarczenie narzędzi ochrony przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni i wspierających procesy edukacyjne. Zadaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej jest z kolei zapewnienie dostępu dla szkół do cyfrowych zasobów edukacyjnych.

Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.