Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Sprawdzian po raz ostatni

Dziś po raz ostatni odbył się sprawdzian szóstoklasisty. Wzięło w nim udział prawie 339 tys.Uczniów z blisko 12 tys. szkół podstawowych.

Sprawdzian jak co roku składał się z dwóch części:‎

  • część pierwsza – objęła zadania z języka polskiego i z matematyki (80 minut), ‎
  • część druga – objęła zadania z języka obcego nowożytnego (45 minut).

W drugiej części Uczniowie wybierali pomiędzy językami: angielskim, ‎francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim. Uczeń mógł wybrać tylko ‎ten język, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.‎ W tym roku najwięcej, bo ponad 330 tys. Uczniów, wybrało język angielski. Na drugim miejscu znalazł się język niemiecki, który chce zdawać ponad 15 tys. szóstoklasistów. Do testu z języka rosyjskiego zgłosiło się 262 uczniów, francuskiego – 207, a hiszpańskiego – 22.

Sprawdzian miał formę pisemną. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły ‎podstawowej. Nie określa się jednak minimalnego wyniku, jaki Uczeń powinien uzyskać, zatem ‎sprawdzianu nie można nie zdać.‎

ARKUSZE EGZAMINACYJNE

Źródło: www.men.gov.pl, www.cke.edu.pl

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.