Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Przeniesienia środkow finansowych między szkołami na poziomie JST

Z uwagi na rotację Uczniów pomiędzy szkołami w obrębie danego samorządu, szczególnie po 15 września (tj. po terminie, w którym Dyrektor szkoły może złożyć organowi prowadzącemu szkołę informacje niezbędne dla ustalenia wysokości dotacji celowej), organ prowadzący szkoły podstawowe może – w ramach udzielonej przez wojewodę dotacji – przyznać szkołom środki z dotacji zgodnie z ostateczną liczbą Uczniów, którzy uczęszczają do klasy I w danej szkole. To znaczy może dokonać przesunięć środków z dotacji udzielonej przez wojewodę pomiędzy szkołami (np. w wyniku powstałych oszczędności związanych z niewykorzystaniem w całości środków pochodzących z dotacji przez inną szkołę).

Wyposażenie w podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe szkół podstawowych, które realizują kształcenie ogólne, jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, wykonywanym przez jednostki samorządu terytorialnego prowadzące szkoły. Na realizację tego zadania jednostka samorządu terytorialnego otrzymuje dotację celową z budżetu państwa, udzielaną przez wojewodę.

Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.