Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Projekty rozporządzeń wykonawczych do Ustawy o systemie oświaty w konsultacjach

Minister Edukacji Narodowej przekazał 30 maja do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekty rozporządzeń, stanowiących akty wykonawcze do przyjętej przez Sejm nowelizacji Ustawy o systemie oświaty.

Pierwszy projekt rozporządzenia określa sposób i tryb wykonywania czynności przez Dyrektora szkoły, organ prowadzący szkołę, wojewodę oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania jak również ministra finansów w procedurze mającej na celu terminowe udzielenie i rozliczenie dotacji celowej na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych.

Drugi projekt proponuje zmiany polegające na rezygnacji z dopuszczania do użytku szkolnego podręczników do zajęć z zakresu edukacji muzycznej, plastycznej, zajęć komputerowych i zajęć technicznych dla klas I-III szkoły podstawowej  oraz podręczników do niektórych przedmiotów uzupełniających na wyższych etapach edukacyjnych. Projekt rozporządzenia określa warunki, jakie muszą spełniać podręczniki dopuszczane do użytku szkolnego oraz warunki i tryb dopuszczania do użytku szkolnego podręczników.

Ze względu na pilny tryb procedowania „dużej ustawy podręcznikowej” konsultacje społeczne potrwają 14 dni, a uzgodnienia międzyresortowe 7 dni.

Poniżej treść ustawy oraz projektów zmian:

Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.