Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Plany ministerstwa – nauka programowania i Internet dla szkół

Ministrowie edukacji narodowej, cyfryzacji oraz nauki i szkolnictwa wyższego zapowiedzieli zmiany dotyczące cyfryzacji szkół. Zgodnie z planami wszystkie szkoły mają zyskać dostęp do szerokopasmowego Internetu, a podstawa programowa dla każdego etapu nauczania ma zostać rozszerzona m.in. o naukę programowania.

Pilotażowe nauczanie podstaw programowania ma zostać wprowadzone już w 2016 roku, a od 2017 roku zmiany dotyczyć będą wszystkich szkół. Decyzja ta wynika z faktu, że umiejętności programistyczne są w tej chwili jednymi z bardziej poszukiwanych kompetencji na rynku pracy. Ponadto ministrowie zwrócili uwagę, że programowanie kształci umiejętności potrzebne również w zawodach nieinformatycznych – logiczne myślenie, precyzyjną komunikację, dobrą organizację pracy, umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów oraz umiejętność współpracy w grupie.

Aby realizacja tych planów była możliwa, ministerstwa planują ścisłą współpracę, której celem będzie m.in. kształcenie kadry nauczycielskiej, której zadaniem będzie realizacja z Uczniami poszerzonej podstawy programowej. Ponadto planowane jest wsparcie szkół w weryfikacji zasobów takich jak sprzęt IT i dostęp do Internetu. Każda szkoła podstawowa i ponadpodstawowa ma mieć zapewniony dostęp do Internetu szerokopamowego. Fundusze na ten cel zostaną zabezpieczone z programu Polska Cyfrowa.

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.