Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Nowelizacja Karty Nauczyciela przyjęta

Sejm przyjął projekt nowelizacji Karty Nauczyciela. Najistotniejsza zmianą jest zniesienie od nowego roku szkolnego tzw. godzin karcianych.

Ponadto w nowelizacji uporządkowano i unowocześniono przepisy dotyczące postępowania dyscyplinarnego wobec Nauczycieli. Przeniesiono na poziom ustawy rozwiązania dotyczące praw i obowiązków uczestników tego postępowania. Dodatkowo wszyscy Nauczyciele zostaną objęci przepisami dotyczącymi odpowiedzialności dyscyplinarnej oraz wymogiem niekaralności.

Zaplanowano też zmiany, które ułatwią przyznawanie i wypłacanie jednorazowej gratyfikacji pieniężnej Nauczycielom, którym MEN przyznał tytuł honorowy profesora oświaty. Każdy uhonorowany otrzymuje jednorazową gratyfikację – 18 tys. zł brutto. Począwszy od 2017 r. na ten cel trzeba będzie przeznaczać z budżetu państwa do 450 tys. zł.

Nowe rozwiązania mają obowiązywać po 14 dniach od daty ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, z wyjątkiem przepisów, dla których wyznaczono inne terminy wejścia w życie.

 

Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.