Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Nowa podstawa programowa podpisana!

Od 1 września 2017 r. w szkole podstawowej wprowadzana będzie nowa podstawa programowa . Minister edukacji Anna Zalewska podpisała we wtorek rozporządzenie w tej sprawie. Podkreśliła, że nowa podstawa jest nowoczesna, choć szanuje przeszłość i historię.

Nowa podstawa programowa będzie wprowadzana stopniowo po wejściu w życie reformy zmieniającej strukturę szkół. Pierwsi – od roku szkolnego 2017/2018 – zgodnie nią będą się uczyć uczniowie klas I, IV i VII 8-letniej szkoły podstawowej.

Mówiąc o nowej podstawie, minister edukacji zaznaczyła, że nauczyciel ma wolność jej kwestii jej realizacji. Przypominała też, że już w klasach 1-3 dzieci mają się uczyć podstaw programowania, wzmocniona ma zostać matematyka, poprzez m.in. podstawy gry w szachy. Dodała także, że istotna jest rola wychowawcza szkoły, na którą zwrócono uwagę w preambule do nowej podstawy programowej.

Zgodnie z zapowiedziami do końca czerwca wszyscy nauczyciele maja zostać przeszkoleni z nowej podstawy programowej.Minister edukacji podpisała we wtorek także podstawę programową, która od 1 września obowiązywać będzie w szkołach branżowych I stopnia, które wówczas zaczną działać. Powstaną one z przekształcenia zasadniczych szkół zawodowych. Zapowiedziała także bliskie zakończenie prac nad podstawą programową dla szkół średnich oraz rozporządzeń dotyczących ramowych planów nauczania i dopuszczania podręczników.

W szkołach podstawowych reforma rozpocznie się 1 września 2017 r., w liceach i technikach –  od 1 września 2019 r.
Źródło: www.pap.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.