Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

MEN przypomina o obowiązku zajęcia się Uczniami w dniach wolnych

Minister edukacji narodowej przypomniała w liście otwartym, że szkoła ma obowiązek zajęcia się Uczniami w dniach wolnych od nauki.

MEN uruchomiło dla Rodziców specjalny numer telefonu i adres mailowy, pod którym mogą zgłaszać wszelkie uwagi i wątpliwości dotyczące opieki nad ich dziećmi w okresie przerwy świątecznej:

tel. +48 (22) 34 74 744
(w dni robocze od 3 grudnia 2014 do 7 stycznia 2015 w godzinach 8.30-15.00)
e-mail przerwaswiateczna@men.gov.pl.

Dni przerwy świątecznej (w tym roku 22.12-31.12) nie są dla Nauczycieli dniami wolnymi  od pracy (z wyjątkiem świąt) ani dniami urlopu wypoczynkowego. Pozostają oni w tym okresie do dyspozycji Dyrektora, który może zaplanować, aby w tym czasie – poza doskonaleniem lub innymi czynnościami związanymi z przygotowaniem się do zajęć – Nauczyciele prowadzili również zajęcia z dziećmi.

Dni 2 i 5 stycznia 2015 r. nie są dniami zimowej przerwy świątecznej. Dyrektor szkoły mógł jednak – w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim – ustalić te dni jako dodatkowe dni wolne. W takiej sytuacji obowiązkiem szkoły jest zorganizowanie zajęć opiekuńczo-wychowawczych oraz poinformowanie o nich Rodziców.

Minister Joanna Kluzik–Rostkowska, biorąc po uwagę oczekiwania Rodziców Uczniów, zaapelowała do Dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjalnych o zdiagnozowanie potrzeb Rodziców w tym zakresie oraz zaplanowanie i zorganizowanie zajęć opiekuńczych i wychowawczych w ramach tych potrzeb. JST z kolei zostały poproszone o sprawdzenie, czy szkoły im podlegające dopełniły obowiązku poinformowania Rodziców o przysługujących im prawach.

 

Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (1) , skomentuj

avatar Paweł Gelbrecht, Łochów

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.