Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

MEN apeluje o ochronę danych Uczniów

MEN opublikowało na swojej stronie informację dotycząca korespondencji mailowej napływającej coraz częściej do szkół. W wiadomościach, jakie otrzymują placówki, autorzy powołują się na Ustawę z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej i proszą o wypełnienie i odesłanie załącznika, w którym należy podać m.in. dane identyfikacyjne Uczniów. Jednak zgodnie z przepisami w tej chwili dane do systemu informacji oświatowej (SIO) mogą być przekazywane wyłącznie przy pomocy oprogramowania udostępnionego przez Ministra Edukacji Narodowej.

MEN zwraca uwagę, aby zachować uwagę oraz kierować się bezpieczeństwem danych osobowych Uczniów przy odpowiadaniu na tego typu wiadomości. Szkoła, jako administrator danych Uczniów, jest odpowiedzialna za ich bezpieczeństwo oraz zgodne z prawem przetwarzanie i udostępnianie.

Aktualny tekst ustawy znajdą Państwo tutaj: Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej (Dz.U. 2011 nr 139 poz. 814).

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.