Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Dokumentacja do „Wyprawki szkolnej”

Tryb postępowania w sprawie udzielania pomocy w ramach programu „Wyprawka szkolna”, w tym zasady dotyczące dokumentów, jakie należy przedkładać wnioskując o pomoc, reguluje Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych. 

Zgodnie z jego zapisami:

1. W przypadku ubiegania się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego (§ 2 ust. 5 ww. rozporządzenia) do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów. Zaświadczenie wystawia pracodawca. W uzasadnionych przypadkach do wniosku można dołączyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – oświadczenie o wysokości dochodów.

W przypadku ubiegania się o pomoc dla Ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego, można przedłożyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego.

2. W przypadku ubiegania się o pomoc dla Uczniów niepełnosprawnych posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (§ 2 ust. 2 ww. rozporządzenia) do wniosku – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

3. W przypadku ubiegania się o pomoc dla Uczniów nie spełniających kryterium dochodowego, na podstawie przesłanek określonych w art. 7 Ustawy o pomocy społecznej (§ 2 ust. 6 ww. rozporządzenia), do wniosku – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – należy dołączyć uzasadnienie.

Podstawa prawna:

Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.