Kontakt

E-learning. Nowoczesna szkoła – efektywne nauczanie.

E-learning.
Nowoczesna szkoła – efektywne nauczanie.

Globalna informatyzacja wymusza szybki rozwój w wielu dziedzinach życia społecznego. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Rząd Polski wychodzą naprzeciw temu wyzwaniu, realizując politykę priorytetów w zakresie informatyzacji procesu edukacyjnego. Aby nie zostać wykluczonym społecznie i zawodowo, nieustannie należy doskonalić swoje kluczowe kompetencje.
Wykorzystanie e-learningu w procesie kształcenia, obok dzienników elektronicznych,

e-podręczników oraz sprzętu multimedialnego, wpływa na lepszy przepływ informacji, większy dostęp do treści edukacyjnych oraz skutecznie informatyzuje polską oświatę. Dlatego też niemal 400 szkół w Polsce wdrożyło już platformy e-learningowe, które są doskonałym narzędziem podnoszącym standard i efektywność nauczania.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Dyrekcji szkół, 6 października w warszawskiej Szkole Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza odbyła się pierwsza z ogólnopolskiego cyklu konferencji poświęconych tematyce platform e-learningowych:

„E-learning – sposób na ciekawą lekcję.
Nowoczesne formy prowadzenia zajęć,
efektywne nauczanie w szkole oraz w domu”.

Prelegentami konferencji byli dyrektorzy oraz nauczyciele, którzy na co dzień wykorzystują nowoczesne technologie w swojej pracy. Dzięki temu, konferencja przybrała kształt forum wymiany doświadczeń między obecnymi i przyszłymi użytkownikami Szkolnej Platformy Edukacyjnej LIBRUS.

Dyrektorzy dzielili się wiedzą nabytą podczas wdrażania platformy w swoich szkołach. Przedstawiali też, jak pokonać ewentualne bariery towarzyszące temu procesowi i wskazywali na indywidualne rozwiązania wykorzystywane w ich placówkach. Wielu z nich przekazywało przyszłym użytkownikom sugestie i sposoby na zmotywowanie nauczycieli do stosowania nowoczesnych rozwiązań w ich pracy.

W dyskusji uczestniczyło ponad 50 przedstawicieli szkół, którzy – dzięki obecności specjalistów w dziedzinie systemów informatycznych – poznali możliwości wykorzystania Szkolnej Platformy Edukacyjnej oraz zalety jej integracji z dziennikiem elektronicznym. Wielu zaproszonych gości zabrało głos w dyskusji, zadając pytania, podsuwając nowatorskie rozwiązania, a także na bieżąco komentując omawiane tematy, co zdecydowanie wzbogaciło formę konferencji. Temperatura rozmów wyraźnie wzrosła podczas wspólnej wymiany wrażeń związanych z decyzjami managerskimi Dyrektorów. Większość z nich podkreślała fakt, iż procesom transformacji polskiej oświaty bardziej od ewolucji potrzebna jest rewolucja. Pod koniec spotkania wielu zaproszonych gości zadeklarowało chęć wdrożenia Szkolnej Platformy Edukacyjnej, oceniając to rozwiązanie jako korzystne dla podniesienia prestiżu ich placówki oraz wzbogacenia formy nauczania w ich szkole.

Na zakończenie konferencji wśród gości rozlosowane zostały certyfikaty dostępu do kont Premium naszej platformy, a zwycięzcy od razu dopytywali, kiedy mogą zacząć pracę z ich użyciem.

Do końca roku kalendarzowego chcemy zaproponować Państwu kolejnych dziesięć konferencji tematycznych, na których prezentować będziemy sposoby na efektywniejsze zarządzanie zasobami edukacyjnymi w placówkach dydaktycznych.
W październiku planujemy konferencje w:

  • Leżajsku, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Mikołaja Kopernika,
  • Lublinie, Gimnazjum nr 10 im. księdza Jana Twardowskiego,
  • Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna,
  • Radlinie, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Gustawa Morcinka.

Więcej informacji na stronie konferencje.librus.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Wydawnictwo LIBRUS

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.