Kontakt

Dzienniki elektroniczne mogą zastąpić dzienniki papierowe!

Nowelizacja rozporządzenia o sposobie prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania – podpisana.

 

Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall podpisała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 19 lutego 2002 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji. Nowelizacja umożliwia m.in. prowadzenie dzienników elektronicznych, które mogą całkowicie zastąpić tradycyjne dzienniki w formie papierowej. – podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej na swojej stronie internetowej www.men.gov.pl.

 

Zgodnie z zapowiedziami miło nam poinformować, że System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce (SKF) spełnia wszystkie wymogi w/w rozporządzenia i tym samym szkoły pracujące na SKF mogą w przyszłości zdecydować się na wycofanie dzienników tradycyjnych.

 

Aby to uczynić, wymagana jest zgoda organu prowadzącego placówkę, a dyrektor placówki musi posiadać zestaw do składania podpisu elektronicznego weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym [informacje o podpisie elektronicznym].

 

Poniżej fragment rozporządzenia dotyczący dziennika elektronicznego.

 

 

Fragment rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 2009 zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacj.

 

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2009

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.